ژل سیلیکات کلسیم هیدرات (C-S-H)Gel برای آب بندی ،محافظت و دوام و خود ترمیمی بتن

طرح اختراع شماره ۹۷۵۶۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

nano csh

 

ژل هوشمند (C-S-H) Gel سیلیکات کلسیم هیدرات در قلب بتن با سازگاری بیشتر نسبت به مولکولها با ساختار نانو (Nano Structure) حفره ها و فضاهای خالی را پر می کند .

ژل هوشمند (C-S-H) Gel از نفوذ یون کلر ،سولفاتها و مواد شیمیایی مخرب به داخل بتن جلوگیری و باعث آب بندی ، محافظت ،کاهش نفوذ پذیری، دوام و خود ترمیمی بتن می گردد .

ژل هوشمند (C-S-H) Gel با با الهام گرفته از طبیعت ترکیبی از سیلیکات اصلاح شده و کلسیم لاکتات و صمغ طبیعی می باشد .

زمانی که ژل هوشمند (C-S-H) Gel با بتن ترکیب می شود و بصورت یکسان در بتن توزیع شده و ترکیب ژل نامحلول هوشمند و سازگار با محیط زیست بوده و باعث کاهش آلودگی محیط زیست بویژه جذب گاز کربنیک(Co2) و تبدیل هیدرات کلسیم به سنگ آهک (کربنات کلسیم) باعث آب بندی ، محافظت ،کاهش نفوذ پذیری، دوام و خود ترمیمی بتن می گردد .

ژل هوشمند (C-S-H) Gelترکهای تا ۲۰۰۰ میکرون (۲ میلیمتر) را آب بند مینماید و برای ترکهای بیشتر از ۲۰۰۰ میکرون و یا درزهای انقطاع بتن میبایستی بتن را به اشکال هندسی بابعاد ۵/۲×۵/۲ سانتیمتر با دستگاه هیلتی برداشته شود و سپس با تزریق و نفوذ (C-S-H) در عمق ترکها ترمیم بااستفاده از محصولات زاپکس کانادا (Xypex Canada) انجام می گردد .

ژل هوشمند (C-S-H) Gel غیر سمی و ارگانیک بوده و با محیط زیست سازگاری دارد و همچنین غیر قابل اشتعال بوده و اعمال و نگهداری آن آسان میباشد و محدودیت زمان نگهداری ندارد .

ژل هوشمند (C-S-H) Gelدر مقابل بارهای دینامیکی و خستگی ناشی از حیات بتن (Fatigue) هوشمند عمل کرده و در مجاورت آب و رطوبت دوباره فعال و ترکها و منافذ آب بند ،فولاد و بتن محافظت ،افزایش دوام و خود ترمیمی بتن (Concrete Self Healing) میگردد و این عمل بار ها و بارها تکرار می گردد .

میزان مصرف ژل هوشمند (C-S-H) Gel

میزان مصرف ژل هوشمند (C-S-H) Gel به منافذ و خلل و فرج و منافذ سطوح بتن بستگی دارد .
میزان مصرف آن ۲۰۰ الی ۴۰۰ میلی لیتر در متر مربع میباشد

مشخصات فنی ژل هوشمند (C-S-H) Gel

محلول (C-S-H) Gel بی بو ،بی رنگ، و با وزن مخصوص ۲۴/۱ گرم بر سانتیمتر مکعب می باشد
سیلیکات اصلاح شده با ۱۱/۵-PH و وسکوزیته CPS14/5 نقطه جوش ۱۰۲ درجه سانتیگراد می باشد
از ژل (C-S-H) Gel مولکولهای هوا عبور می کند ولی مولکولهای آب و مواد شیمیایی قابل عبور نمی باشد و سازه بتنی فقط تنفس می نماید.

روش اعمال ژل هوشمند (C-S-H) Gel

ژل هوشمند (C-S-H) Gel روی سطوح خشک و تمیز شده اسپری و در دمای محیط +۴ تا +۴۰ درجه سانتیگراد قابل اجرا است.
پس از اسپری ژل هوشمند (C-S-H) Gel مرحله آبدهی بعد از ۴ ساعت با آب شرب سطوح) (C-S-H سیر آب و مرحله دوم آبدهی بعد از ۲۴ ساعت سطوح (C-S-H) سیر آب شده و عمل آوری آن (Curing) آن کامل میگردد .
نفوذ ژل هوشمند (C-S-H) Gel در ترکها ،درزها و منافذ بتن و واکنش پوزولانی با کریستالهای هیدروکسید کلسیم Ca(oH)2=CH ژل هوشمند و متراکم یکپارچه سیلیکات کلسیم هیدراته (C-S-H) Gel تشکیل و بتن ترک خورده با باکتری تولید از سنگ آهک و کلسیم لاکتات بصورت کپسولی درآمده که در اثر ترک بتن و جذب رطوبت و هوا تحریک و شروع به استفاده از کلسیم لاکتات کریستالهای هیدروکسید کلسیم Ca(oH)2 با دی اکسید کربن Co2 موجود در هوا تشکیل سنگ آهک (Co3Ca) و خود ترمیمی ترکهای تا ۲۰۰۰ میلیمتر در بتن ترمیم میگردد و مدت زمان تشکیل کربنات کلسیم ۲۸ روز می باشد.

کاربرد ژل هوشمند (C-S-H) Gel

ژل هوشمند (C-S-H) Gel جهت آب بندی ،محافظت ،دوام و خود ترمیمی ،بتن غلتکی ، پارکینگ ها ، پلها ، اسکله ها ، باند فرودگاهها، راههای دسترسی ، مخازن آب شرب ، تونلها، قطعات پیش ساخته ، استخر ها ، عایقکاری رطوبتی بالکن ، پشت بام و غیره کاربرد دارد .
گارانتی ژل هوشمند (C-S-H) 20 سال می باشد.

دانلود GEL (C-S-H)

دانلود دیتاشیت C-S-H لاتین

دانلود C-S-H Description

دانلود نتایج آزمایش نانو ذرات C-S-H

دانلود نتایج آنالیز C-S-H دانشکده فنی دانشگاه تهران -۱۳۹۷

 

ژل سیلیکات کلسیم هیدراته